سامانه فیش


مقدمه :

به نقل از ایسنا : " اواخر سال گذشته بود که برخی از نمایندگان تشکل‌های کار پیشنهاد کردند تا حقوق و دریافتی‌های کارمندان و کارگران مشمول قانون کار به حسابهای بانکی آنها واریز و از پرداخت دستی مطالبات جلوگیری شود؛ به اعتقاد آنها با واریز دریافتی کارگران به حسابهای بانکی، ضمن آگاهی نیروهای کار از ریز مبالغ دریافتی، میزان مالیات و شفاف سازی شرایط و نوع قرارداد کار، احتمال سوء استفاده در نحوه محاسبه حق بیمه، سنوات و سایر پرداختی‌ها به حداقل می‌رسد؛ هرچند که هم اکنون موضوع واریز مطالبات کارگران به حسابهای بانکی و ورود دریافتی‌ها به فیش‌های حقوقی در بسیاری از شرکتها و بنگاههای بزرگ در حال اجراست و حتی امکان مشاهده فیش حقوقی از طریق سامانه الکترونیکی نیز در آنها وجود دارد با این حال هستند کارگاههای کوچکی که همچنان با مقوله فیش حقوقی و واریز مطالبات به حسابهای بانکی بیگانه‌اند و بخش اعظمی از پرداختها در این کارگاهها به شکل دستی و سنتی صورت می‌پذیرد. به زعم بسیاری از کارشناسان اقتصادی و فعالان کارگری وجود فیش حقوقی به عنوان یک سند، امکان پیگیری مطالبات قانونی را فراهم می‌کند و در بسیاری مواقع اختلاف میان کارگر و کارفرما را به حداقل می‌رساند و در ادامه باعث افزایش انگیزه کاری در کارگر میگردد. "دریافت سامانه بصورت رایگان

مشاهده فیش حقوقی :

این ابزار امکان مشاهده فیش حقوقی کارمندان را به تفکیک ماه و با جزئیات کامل در اختیار پرسنل قرار خواهد داد. از جمله مزیت های این سامانه میتوان به صرفه جویی در مصرف کاغذ و جامع شمول شدن فیش حقوقی اشاره نمود.

نرم افزار فوق پس از بارگزاری اطلاعات فیش حقوقی پرسنل (در قالب فرمت های اکسل و غیره) از سوی کارفرما ، امکان مشاهده و چاپ آن را بصورت آنلاین و 24 ساعته برای مخاطبین فراهم میسازد. همچنین سامانه امکان گزارش گیری از فیش های حقوقی ماه های قبلی پرسنل را نیز در اختیار قرار خواهد داد.

این سامانه با بکار گیری تکنولوژی های روز نرم افزاری و با بررسی نیاز سازمان ها ، ضریب امنیت و سهولت کاربری را نسبت به سایر نمونه های مشابه در کشور در سطح بالاتری قرار داده است. در همین راستا تیم پارس اَپ بهره برداری از این سامانه را بصورت رایگان برای شرکت ها و سازمان ها فعال نموده است.

شاید این سوال در ذهن شما هم نقش بسته باشد که با وجود هزینه های کلان جهت تولید و پشتیبانی از چنین سرویسی با قابلیت خدمات دهی به هزاران نفر در سطح کشور چطور امکان پذیر خواهد بود تا شرکت تولید کننده خدمات را رایگان در اختیار مخاطبین قرار دهد؟

تیم پارس اَپ با هدف ارتقای کاربرد خدمات فناوری اطلاعات در سطح کشور در تلاش است همانند سرویس های مطرح جهان ، نه با دریافت مستقیم مبالغ خدمات بلکه با ارزش افزوده ایجاد شده در سیستم مانند امور تبلیغات در سایت و یا ارائه نرم افزار های جانبی درخواستی سازمان ها ، هزینه های پشتیبانی و ارتقای سرویس را جبران نماید.

از دیگر قابلیت های سرویس میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. امکان راه اندازی در سرور اختصاصی سازمان
 2. امکان همانند سازی خروجی نرم افزار های مالی و فیش حقوقی سازمان ها با این سرویس
 3. امکان ارائه خدمات در بستر وب سرویس (خدمات ویژه برنامه نویسان)
 4. انواع گزارشات کاربری و مدیریتی
 5. تعریف تک و گروهی کاربران
 6. ورود اطلاعات از طریق اکسل و XML
 7. امکان مشاهده سوابق فیش ها
 8. ابزار تیکت گذاری
 9. و ...

*مساعد نمودن شرایط کار، جلوگیری از هرگونه بد رفتاری و یا سوء استفاده پرسنل به دلیل شفاف نبودن حقوق دریافتی، مشخص شدن جزییات حقوق و مزایا و ریز دریافتی‌ها، سهولت گرفتن وام و تسهیلات و ارائه سندی برای پیگیری‌های حقوقی سازمان، همه و همه از جمله مواردی است که در تعریف مزیتهای فیش حقوقی بیان می‌شود*دریافت سامانه بصورت رایگان

مزیت های استفاده از نرم افزار فیش حقوقی پارس اَپ :

 1. پشتیبانی قدرتمند سازمان های توسط پرسنل دوره دیده
 2. کنار گذاشتن روش های منسوخ چاپ کاغذی و جلوگیری از هدر رفت منابع طبیعی و هزینه های سربار
 3. امکان دسترسی به سایر فیش های حقوقی ماه های قبل
 4. شفاف سازی هرچه بیشتر برای پرسنل سازمان
 5. گسترش فرهنگ شهروند الکترونیک
 6. کاهش چشمگیر هزینه ها
 7. افزایش ضریب امنیت اطلاعات
 8. دریافت انواع گزارشات مدیریتی
 9. تطبیق با نرم افزار مالی اداری سازمان
 10. و ...داشبورد مدیریتی :

یکی از بارزترین ویژگی های نرم افزار فیش حقوقی پارس اَپ ابزار داشبور مدیریتی آن با امکانات متعدد گزارش گیری (اجماع داده ، رفتار کاربر ، سنجش روانشناسی پرسنل و ...) و ارتباط با کاربر میباشد که میتوان آن را وجه تمایز اصلی این سرویس با نمونه های مشابه در سطح کشور دانست. از جمله امکانات داشبورد میتوان موارد زیر را نام برد :

 1. گزارشات اجماع داده :
  • مجموع حقوق به تفکیک ماه/سال
  • مجموع مبلغ حقوق ثابت به تفکیک ماه/سال
  • مجموع مبلغ حق مسکن به تفکیک ماه/سال
  • مجموع مبلغ کسورات به تفکیک ماه/سال
  • و سایر موارد
 2. گزارشات حاصله از رفتار کاربر:
  • مشاهده فیش حقوقی
  • پرینت فیش حقوقی
  • استفاده از ابزار های جانبی
  • و سایر موارد
 3. گزارشات سنجش روانشناسی
 4. امکان اجرای تست های تعبیه شده در ارتباط با روانشناسی کارسامانه فیش بصورت خاص وظیفه ارائه خدمات صدور صورتحساب و صورت وضعیت را دارا میباشد که فیش حقوقی نیز شاخه ای از این خدمات است و در حاشیه این خدمات ابزار هایی جهت مدیریت و گزارش سازی درآمد و هزینه های خانوار پیش بینی و تعبیه شده است.در ادامه به معرفی این ابزار ها میپردازیم :

درآمد :

در این بخش نرم افزار امکان تعریف راه های درآمدی خانواده را در اختیار شما میگذارد تا از این طریق با مشاهده دقیق میزان عایدی ماهانه ، بتوان برنامه ریزی درستی برای هزینه ها و پس انداز انجام داد. در این بخش روشهای درآمدی مانند حقوق ، فروش )در صورت داشتن کسب و کار مستقل( ، اجاره بهای دریافتی از مستاجر و سایر موارد مورد نظر شما در سیستم ثبت میشود. ابتدا در قسمت تعریف درآمد سرفصل درآمدی را وارد نموده و در ادامه زیر مجموعه مربوط به آن وارد میشود. حال با مراجعه به بخش ثبت درآمد ها میزان مبلغ را وارد نمایید.
هزینه :

در هر خانواده ای با توجه به افزایش میزان هزینه های خرد در طی ماه ، امکان مدیریت هزینه ها را توسط اعضای خانه دجار مشکل میکند . در این راستا ابزار ثبت هزینه ها در بخش حسابداری خانواده امکان درج تمامی هزینه های ماهانه خانه را به شما میدهد تا بتوان مدیریت کاملی بر روی میزان درآمد و هزینه ها انجام داد. ابتدا میبایست گروه هزینه مورد نظر را در سیستم تعریف کنید )به عنوان مثال تحصیلات( سپس زیر گروه مورد نظر را وارد کنید و در ادامه برای ثبت مبلغ به بخش ثبت هزینه مراجعه نمایید.


مدیریت چک :

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که روز صدور چک هایتان را فراموش میکنید؟ ابزار مدیریت چک حسابداری خانواده امکان درج اطلاعات چک های ورودی و خروجی را به شما میدهد تا در صورت نزدیک شدن به زمان ارسال به بانک متوجه آن شده و در صورت حساب خالی ، نسبت به رفع نقص موجودی آن اقدام نمایید. در این بخش میبایست ابتدا طرف حساب خود را تعریف نموده )شخصی که چک در وجه ایشان صادر شده است( سپس اطلاعات چک مربوطه را مانند تاریخ ، شماره ، مبلغ ، صادر کننده و غیره را در بخش چک وارد نمایید همچنین پس از پاس شدن چک مورد نظر باید گزینه پاس شده را برای آن تایید نمایید.


بانک و اعتبارات :

یکی از پرکاربرد ترین ابزار های حسابداری خانواده ، بخش مدیریت وام و اقساط میباشد که تمامی خانواده ها برای مدیریت اقساط خود نیاز به چنین نرم افزاری دارند . در ابتدا حسابهای بانکی خود را در سیستم تعریف نمایید تا محل واریز و برداشت مبالغ مشخص شود. در ادامه مشخصات وام خود را از جمله مبلغ کل وام ، مدت زمان تسویه ، مبلغ هر قسط و الباقی اطلاعات را به صورت کامل وارد نمایید . سیستم زمان سر رسید هر قسط را به شما اعلام میکند . پس از تعریف وام وارد بخش قسط شوید ، کلیه اقساط را در بازه های زمانی تعریف شده مشاهده خواهید کرد. حال پس از واریز مبلغ هر قسط گزینه پاس شده را انتخاب نمایید تا از لیست بدهی ها خارج شود.


گزارشگیری:

این ابزار گزارش جامعی از کلیه فعالیت های شما در حسابداری خانواده را در اختیار قرار میدهد و شما قادر خواهید بود در یک لیست چکیده ، گزارشی از کلیه درآمد ها ، هزینه ها ، چک ها و اقساط را مشاهده نمایید. همچنین بخش گزارش کلی ماهانه میزان موجودی حسابهای شما ، و میزان کل هزینه های ماهانه را نمایش میدهد.
سخنی با تشکل های صنفی

با توجه به ضرورت ارائه فیش حقوقی به پرسنل شاغل در سازمان ها ، ادارات خصوصی و دولتی ، بنا به تاکید وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ، بر آن شدیم تا در راستای هدف همیشگی تیم پارس اَپ مبنی بر حمایت از توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات در سطح کشور ، نسبت به طراحی و تولید سامانه فیش حقوقی با تکمیل ایده های موجود در بازار اقدام نمودیم. این سامانه علاوه بر برخوردار بودن از ابزار ها ی نوین مدیریتی و کاربری ، امنیت و سهولت کاربری را نیز به سازمان های ارائه نموده است.

امیدواریم تا با ارائه خدمات با کیفیت، رضایت هرچه بیشتر مخاطبین را جلب نموده و آمادگی خود را برای جذب سازمان های جدید اعلام مینماییم. همچنین با توجه به نیاز مبرم اصناف در سطح کشور در چنین سامانه ای ، از مذاکره و رایزنی با تشکل های صنفی کشور استقبال میکنیم و آماده ارائه سفارشی سازی خدمات میباشیم.
تماس با ما

02188782855
02188782638